FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jakie usługi są oferowane?

Lista jest długa, ale głównie zajmuję się tworzeniem stron internetowych oraz projektami do druku (m.in. plakaty, ulotki, wizytówki, banery i katalogi). Przygotuję również grafikę do zastosowania w Internecie, np. na Facebooka lub stronę internetową. Możesz mi również zlecić zaprojektowanie logo, księgi znaku czy identyfikacji wizualnej Twojej firmy.

Jak przebiega współpraca?

Oczywiście najpierw ustalamy, czego dokładnie potrzebujesz. Na podstawie tych informacji przygotuję wycenę. Kolejny etap to podpisanie umowy. Po dopełnieniu formalności przystępuję do realizacji zlecenia. W wyznaczonym terminie przesyłam wstępny projekt, który akceptujesz albo nie. Zakończony proces projektowy to moment, w którym dokonujesz zatwierdzenia pracy.

Czy pobierany jest zadatek?

Tak, pobieram zadatek 50% od kwoty końcowej. Wszystkie informacje dotyczące płatności będą zawarte w umowie, którą podpiszemy.

Jak długo trzeba czekać na gotowy projekt?

Każdy projekt wymaga innego nakładu pracy, dlatego termin ustalimy, gdy podasz mi więcej informacji o zleceniu. Większość prac projektowych wykonuję do 7 dni roboczych, natomiast strony internetowe do 21 dni (oczywiście zdarzają się odstępstwa od tej reguły).

Dlaczego w cenniku są ceny „od”?

Jest to minimalna cena za konkretną usługę projektową. Ostateczna kwota uzależniona jest od rodzaju zamówienia oraz mojego nakładu pracy. Po podaniu dokładnych wytycznych i specyfikacji ustalam cenę końcowa, która może być wyższa od podanej w cenniku. Nie znalazłeś interesującego Cię projektu? Potrzebujesz informacji o cenie? Napisz do mnie. Po zapoznaniu się ze specyfiką projektu i ustaleniu z Tobą najważniejszych informacji projektowych będę w stanie podać konkretną stawkę.

Jakie programy są używane do projektowania?

Pracuję w programach firmy Adobe. Głównie używam Adobe Photoshop oraz Adobe Illustrator. Są to profesjonalne narzędzia, które cieszą się uznaniem w środowisku graficznym. Poza tym jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłam.

Czy mam prawo do pełnego dysponowania zamówionym dziełem?

Tak. Zakończenie zlecenia i dokonanie opłaty sprawia, że wszystkie prawa majątkowe do strony internetowej, zdjęć i grafik przechodzą na Ciebie. Mamy to jasno określone w umowie.

Czy wykonywane są darmowe projekty „na próbę”?

Nie. Jeżeli chcesz zobaczyć moje umiejętności, obejrzyj portfolio (dostępne tutaj).

Czy jest możliwość wydrukowania projektu?

Tak – współpracuję z drukarnią. Druk możesz też zlecić w jakiejkolwiek drukarni w Twoim mieście, ponieważ pliki, które ode mnie otrzymasz, będą wykonane zgodnie z drukarskimi standardami.

Czy jest możliwość negocjacji ceny?

Taka opcja jest zawsze – czekam na Twoje propozycje! Dla stałych współprac i dużych zleceń mam korzystne zniżki.

Mam inne pytania

Skontaktuj się ze mną telefonicznie, mailowo, umów się na darmową konsultację online lub wykorzystaj dostępny formularz kontaktowy. Jak Ci tylko wygodniej!